Holice 1999


Setkání se zúčastnilo celkem 3405 (3065) zaprezentovaných osob, dále čestní hosté, prodejci a pořadatelé. Celkový počet přítomných byl tedy asi 3650 osob, což je v porovnání s minulými léty asi o 350 více. Ve sportovní hale se prodejních a výstavních trhů zúčastnilo 38 (loni 36) organizací, z nichž 5 jenom prezentovalo svou činnost. Blešího trhu se zúčastnilo 208 (205) aut, což je rekordní počet. V sále sokolovny bylo na bleším trhu obsazeno 54 stolků (stejně jako loni).

OK10HK ve spolupráci s Českým radioklubem připravily akci "Informační středisko pro mládež a začínající amatéry". V jedné klubovně na panelech jsme demonstrovali různorodost radioamatérské činnosti. Ti trpělivější si mohli na specializovaném pracovišti vlastnoručně vyrobit svůj první krystalový přijímač nebo bzučák/blikač s itegrovaným obvodem 7400. V druhé klubovně Mirek OK1DII soustředil ukázky starých přijímačů pod heslem "Jak jsme začínali". Kmitočet, který představuje vždy jistou vlnovou délkou, lze snadno měřit na tzv. Lecherových drátech. Toto zařízení bylo teké k dispozici. Bylo zde možno také si zahrát i radioamatérské PEXESO.

Pár obrázků z akce:
Odjezd "bobinou" nebyl náročný, ale jen trochu chaotický.
Takto to vypadlo v hlavní místnosti. Kromě obrovských panelů s informacemi o radioamatérství se zde také vysílalo, pájelo a hrálo radioamatérské pexeso. Kdo nenavštívil nepochopí ;-)
Technické vybavení kolektivní stanice OK1OHK při vysílání z Holického setkání 1999, ze stánku pro mládež a začínající.
Mirek OK1MJS při testovací jízdě monopostu.
Mezi trháky stánku pro mládež patřilo radioamaterské pexeso (hamxeso).
Team zajišťující provoz stánku pro mládež v Holicích 99.
Při pátečním táboráku v autokempinku se vypily 4 sudy piva a opeklo u táboráku více jak 300 párků. Navazující večerní diskuse byly podnětné. Diskutující jedinci byli k vidění po celém kempu u táboráků, v hospůdkách u stanů i karavanů.